O PROJEKTE

Futbal vznikol na ulici, tak ho na ulice vraciame. Futbal v meste je street futbalovým turnajom, ktorý sa uskutoční v 12+1 mestách po celom Slovensku. V 12-tich mestách, v mestách, kde sa hrá naša liga, sa budú konať kvalifikačné kolá, z ktorých vzíde 12 víťazov. Tí sa potom stretnú na finálovom turnaji v Bratislave. K 12-tim finalistom pribudnú ešte 4 družstvá. Tri si vyberú ambasádori Fortuna ligy a jedno, najsympatickejšie družstvo získa divokú kartu organizátora.

O PROJEKTE

Projekt Futbal v meste je celosezónnym projektom Únie ligových klubov (ÚLK), teda riadiacej organizácie najvyššej slovenskej futbalovej súťaže na Slovensku - Fortuna ligy.

ZAREGISTRUJ SA

Ak sa chcete zapojiť do turnaja, jediné, čo musíte spraviť je registrovať sa, to znamená vyplniť registračný formulár, po registrácii zaplatiť symbolický účastnícky poplatok 10 EUR. Pri registrácii si vyberte mesto, v ktorom sa chcete zúčastniť semifinálového kola. Ďalšie podrobnosti o turnaji vám prídu mailom.

PRIEBEH FUTBALU V MESTE

V meste rozložíme street futbalové ihriská a budeme hrať futbal. Okolo ihrísk budú aj ďalšie futbalové aktivity. Bude to super, futbalové šialenstvo v tvojom meste, kde nemôžeš chýbať. Poskladaj svoj tím, nie je to náročné, veď sa hrá len 3 na 3 a 2x3 min, registruj sa a príď. Bude to zábava, veď o tú vo futbale ide prioritne.

O ČO HRÁME?

Víťazný tím získa okrem vecných cien od partnerov turnaja aj FUTBALOVÝ ZÁJAZD ZA STANISLAVOM LOBOTKOM, ktorý je ambasádorom turnaja. To nie je všetko. Ak postúpite do finále, proti tomuto futbalistovi si môžete v bratislavskom finále i zahrať. Okrem toho čakajú vecné cenny i na všetkých finalistov a, samozrejme, najviac si odnesú prví traja.

PRAVIDLÁ TURNAJA V STRUČNOSTI

Futbal v meste sa hrá na malom street futbalovom ihrisku. Na ňom proti sebe nastúpia 3 hráči z každého družstva. Hrá sa 2x3min. Autové čiary nie sú, hrá sa od mantinelu. Rátajú sa góly. Kto ich nastrieľa viac, pochopiteľne zvíťazí! Pozri si celé pravidlá turnaja.